سفارش طراحی سایت اختصاصی
سفارش طراحی وب سایت اختصاصی
قبل
بعدی
5 - سفارش طراحی سایت اختصاصی

سفارش طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی و داشتن یک وب‌‌سایت استاندارد برای کسب‌وکارها، یکی از پیشنهاداتی است که در عصر دیجیتال امروزی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.
بااین‌حال، همه وب‌سایت‌ها یکسان نیستند و برخی از آنها به طراحی، ویژگی یا امکانات خاصی نیاز دارند که به‌صورت عمومی در سایت‌های آماده وجود ندارد.
ساخت وب‌سایت سفارشی، یک راه‌حل منحصربه‌فرد و کاربردی است که می‌تواند مزایای قابل‌توجهی را نسبت به قالب‌های از پیش طراحی شده ارائه دهد.
ما در این مقاله قصد داریم شما را با طراحی سایت اختصاصی آشنا کنیم و به بررسی جزئیات و مزایا آن برای کسب‌وکارها بپردازیم.
پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

6 - سفارش طراحی سایت اختصاصی

سفارش طراحی وب سایت اختصاصی با کد نویسی

طراحی سایت اختصاصی چیست؟
طراحی وب‌سایت سفارشی به فرایند برنامه‌ریزی و ساخت یک وب‌سایت منحصربه‌فرد اشاره دارد که به طور خاص برای پاسخگویی به نیازها و اهداف یک تجارت یا سازمان طراحی شده است.
بر خلاف قالب‌های آماده و سایت‌های ازپیش‌ساخته شده، طراحی وب‌سایت سفارشی شامل همکاری نزدیک با تیمی از طراحان و توسعه‌دهندگان باتجربه است.
این فرایند می‌تواند وب‌سایتی را ایجاد کند که واقعاً با مشخصات و امکانات موردنظر شما در هر کسب‌وکاری، مطابقت داشته باشد و تمامی نیازهای شما را برآورده کند.

مزایای طراحی وب‌سایت اختصاصی چیست؟

قاعدتاً داشتن سایتی که باتوجه‌به نیازهای یک برند ساخته شده باشد، مزایای زیادی را نیز به همراه دارد. در ادامه با تعدادی از مهم‌ترین مزایای آشنا می‌شوید.

7 - سفارش طراحی سایت اختصاصی

1.داشتن تجربه کاربری فوق‌العاده

طراحی وب‌سایت اختصاصی اجازه می‌دهد تا انعطاف‌پذیری بیشتری در مورد تجربه کاربر به وجود آید. با تنظیم طراحی و عملکردهای وب‌سایت خود باتوجه‌به ترجیحات و انتظارات خاص مخاطبان هدف، می‌توانید تجربه‌ای جذا‌ب‌تر و کاربرپسند را ایجاد کنید.
رابط کاربری مناسب با بیزینس و مخاطبان شما، باعث می‌شود تا میزان تعامل کاربران افزایش یابد و موجب بهبود نرخ تبدیل و وفاداری مشتری شود.

2. امکانات موردنیاز

بسیاری از کسب‌وکارها نیاز دارند که قابلیت‌های ویژه‌ای را برای مخاطبان خود فراهم کنند. این قابلیت‌ها به طور معمول در سایت‌های آماده وجود ندارد، بر همین اساس باید آنها را به‌صورت اختصاصی فراهم کرد.
به‌عنوان‌مثال، اگر یک روانپزشک تمایل داشته باشد که امکاناتی همچون، مشاوره تلفنی، پرسش‌وپاسخ، گرفتن وقت ویزیت آنلاین و … را در سایت خود فراهم کند، طبیعتاً نیاز دارد تا یک وب‌سایت اختصاصی برای خود داشته باشد.
این راهکار کمک می‌کند تا سایت نهایی به‌خوبی با برند شخصی شما هماهنگ باشد و تمامی نیازهای شما و مخاطبانتان را برآورده کند.

3. برندسازی بهتر

طراحی وب‌سایت سفارشی می‌تواند به تقویت هویت برند و متمایزکردن بیزینس شما از رقبا کمک کند. با استفاده از عناصر و المان‌های منحصربه‌فرد برند، مانند لوگو، طرح رنگ و پیام کسب‌وکار می‌توانید یک حضور آنلاین استاندارد و بسیار قوی داشته باشید.
در دنیای تجارت و آنلاین امروزی، داشتن یک سایت پویا و متناسب با برند، به ایجاد اعتماد و اعتبار در بین مخاطبان هدف شما منجر می‌شود.
بنابراین، بسیاری از متخصصان در حوزه برندینگ، توصیه می‌کنند که طراحی سایت مناسب را در گام اول فعالیت خود قرار دهید.

4. افزایش انعطاف و مقیاس‌پذیری

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت اختصاصی، انعطاف‌پذیری بیشتر در مقایسه با قالب‌های ازپیش‌طراحی‌شده است. سایت‌ها یا قالب‌های آماده محدودیت‌های زیادی دارند و ممکن است نتوانند به‌خوبی تمام آنچه که انتظارش دارید را برای شما به ارمغان بیاورند.
با سایت‌های سفارشی می‌توانید ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و محتواهای جدیدی را با رشد و تکامل کسب‌وکار خود، بدون هیچ محدودیتی به وجود بیاورید.

5. بهبود بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)

داشتن یک سایت سفارشی به بهترشدن بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO) نیز کمک می‌کند. تجربه مثبت مشتری از سفر در سایت، چیدمان اصولی المان‌های مختلف، رابط کاربری مناسب و … برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد.
توجه به همین موضوعات می‌تواند رتبه سایت را از نظر سئو بهبود داده و شما را در جایگاه‌های بالاتری نشان دهد.
با افزایش رتبه وب‌سایت در نتایج موتورهای جستجو (SERP)، ترافیک ارگانیک بیشتری به سایت شما هدایت می‌شود و دید کلی آنلاین شما افزایش می‌یابد.

8 - سفارش طراحی سایت اختصاصی

برای طراحی سایت اختصاصی، کدنویسی بهتر است یا وردپرس؟

وقتی صحبت از طراحی وب‌سایت سفارشی می‌شود، دو گزینه اصلی وجود دارد. کدنویسی و استفاده از وردپرس.
هر دو گزینه مزایا و معایب منحصربه‌فرد خود را دارند و انتخاب صحیح، به نیازها و اهداف کسب‌وکار شما بستگی دارد. هرچند که باید به این نکته توجه کرد که در طراحی سایت اختصاصی با وردپرس نیز قالب شخصی و برخی امکانات باید از پایه کدنویسی شوند.

طراحی سایت اختصاصی با کدنویسی چگونه است؟

کدنویسی سفارشی، شامل ساختن یک وب‌سایت از ابتدا با استفاده از لاراول، پایتون، پی ‌‌اچ‌ پی و … است. این گزینه یک کنترل کامل بر طراحی و عملکرد وب‌سایت را فراهم می‌کند، اما به زمان، منابع و تخصص فنی زیادی نیاز دارد.
در ادامه با نقاط قوت و ضعف هرکدام از این زبان‌های برنامه‌نویسی آشنا می‌شوید.

9 - سفارش طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت با پایتون

نقاط قوت:
⦁ بسیار انعطاف‌پذیر است و می‌توان تنظیمات مختلفی را برای ساخت برنامه‌های پیچیده وب ایجاد کرد
⦁ کارایی و مقیاس‌پذیری بالا
⦁ سازگاری بین پلتفرم‌های مختلف
نقاط ضعف:
⦁ در مقایسه با سایر گزینه‌ها به طور گسترده برای توسعه وب استفاده نمی‌شود.
⦁ نیاز به استفاده از چارچوب‌ها و ابزارهای اضافی برای توسعه وب دارد.
⦁ ممکن است به منابع اضافی برای میزبانی و نگهداری نیاز داشته باشد.

ساخت سایت سفارشی با لاراول (Laravel)

نقاط قوت:
⦁ بسیار انعطاف‌پذیر است و کارایی زیادی برای ایجاد برنامه‌های پیچیده وب دارد.
⦁ دارای ویژگی‌های امنیتی بسیار قوی مانند احراز هویت، مسیریابی و مدیریت پایگاه‌داده
⦁ مقیاس‌پذیری آن بسیار زیاد است.
نقاط ضعف:
⦁ فرایند توسعه آن نسبت به سایر گزینه‌ها زمان‌بر است
⦁ ممکن است به منابع اضافی برای میزبانی و نگهداری نیاز داشته باشد.
⦁ پشتیبان‌ها و توسعه‌دهندگان آن نسبت به بقیة زبان‌های برنامه‌نویسی کمتر است.

طراحی سایت اختصاصی با پی اچ پی (php)

نقاط قوت:
⦁ سرعت بیشتر در طراحی سایت نسبت به بقیه زبان‌های برنامه‌نویسی
⦁ جامعه توسعه‌دهندگان آن بسیار بزرگ است
⦁ با پلتفرم‌های مختلف سازگاری دارد.
نقاط ضعف:
⦁ از نظر امنیتی نسبت به بقیه گزینه‌ها ضعیف‌تر است
⦁ مقیاس‌پذیری آن کم است و با بزرگ‌شدن پروژه به مشکلات زیادی برخورد می‌کنید
⦁ برای ایجاد طرح یا ویژگی‌های خاص، با محدودیت همراه است.

طراحی سایت اختصاصی با وردپرس به چه صورت است و چه مزایایی و معایبی دارد؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای محبوب (CMS) است که امکان استفاده، سفارشی‌سازی و مقیاس‌پذیری بیشتری را در مقایسه با کدنویسی فراهم می‌کند.
با وردپرس می‌توانید از میان طیف گسترده‌ای از قالب‌ها و پلاگین‌های ازپیش‌طراحی‌شده، گزینه‌های موردنیاز خود را انتخاب کنید.
این سیستم متن‌باز، امکان سفارشی‌سازی را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده است و به‌راحتی می‌توان قالب‌های شخصی یا ابزارهای کاربردی اختصاصی را برای سایت‌ها طراحی کرد.
بسیاری از افراد، طراحی سایت اختصاصی با وردپرس را گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌تر و کارآمدتر برای بسیاری از مشاغل می‌دانند.

مزایای طراحی سایت با وردپرس:

⦁ استفاده و مدیریت آن حتی برای کاربران غیرفنی بسیار ساده است.
⦁ جامعه بزرگی از توسعه‌دهندگان وجود داراند که فرایند ساخت سایت، طراحی قالب اختصاصی، تولید افزونه و سایر فرایندهای مربوط به آن را انجام می‌دهند.
⦁ زمان ساخت و توسعه وب‌سایت با وردپرس به دلیل قالب‌های آماده و ازپیش‌طراحی‌شده، سریع‌تر از سایر گزینه‌ها است.
⦁ در مقایسه با کدنویسی پایه، مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

معایب ساخت وب‌سایت سفارشی با وردپرس:

⦁ مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری آن برای کارهای بزرگ و خاص، محدود است
⦁ اگر به‌درستی نگهداری نشود، می‌تواند مستعد آسیب‌‌های امنیتی باشد.
⦁ برای سفارشی‌سازی و طراحی قالب‌ها و افزونه‌های اختصاصی، به دانش کدنویسی نیاز دارد.
⦁ برای ساخت برنامه‌های پیچیده ایده‌آل نیست.

طراحی سایت سفارشی چقدر زمان می‌برد؟

زمان لازم برای طراحی یک وب‌سایت اختصاصی به عوامل مختلفی بستگی دارد.
به‌عنوان‌مثال، پیچیدگی وب‌سایت، میزان ویژگی‌های سفارشی موردنیاز، تعداد صفحات، سطح سفارشی‌سازی طراحی و حتی زبان برنامه‌نویسی می‌توانند در مدت‌زمان طراحی سایت تأثیر بگذارند.
طراحی یک وب‌سایت ساده با چند صفحه و یک قالب ازپیش‌طراحی‌شده، شاید فقط به چند روز زمان نیاز داشته باشد.
درصورتی‌که طراحی و توسعه یک وب‌سایت پیچیده با ویژگی‌های سفارشی، ممکن است چندین هفته یا حتی چند ماه نیز طول بکشد.
توجه به این نکته ضروری است که طراحی وب‌سایت، یک فرایند مشارکتی بین طراح، توسعه‌دهنده و مشتری است و زمان نهایی می‌تواند تحت‌تأثیر عواملی مانند بازخورد و بازبینی‌های مشتری، سطح ارتباط و همکاری، چالش‌ها یا موانع پیش‌بینی نشده، تغییر کند.
به‌طورکلی، شرکت‌های معتبر، قبل از هرگونه اقدامی، یک وقت ملاقات تنظیم کرده و با درنظرگرفتن خواسته‌های شما و ارائه پیشنهادهای نهایی، یک زمان احتمالی و متغیر را اعلام می‌کنند.

سخن پایانی

به طور خلاصه، طراحی سایت اختصاصی می‌تواند مزایای قابل‌توجهی را برای مشاغل و سازمان‌ها فراهم کند. هیچ فرقی نمی‌کند که شما یک کسب‌وکار نوپا باشید یا یک برند معتبر، به‌هرحال برای فعالیت در دنیای آنلاین امروز نیاز به یک سایت استاندارد و معتبر دارید که به رشد کسب‌وکار شما کمک کند.
ایجاد یک وب‌سایت منحصربه‌فرد و متناسب که نیازها و اهداف خاص کسب‌وکار شما را برآورده می‌کند، قادر است تا تجربه کاربری را بهبود ببخشد، برندسازی شما را تقویت کند، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری را افزایش دهد و به بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو کمک کند.
تفاوتی ندارد که برنامه‌نویسی را انتخاب می‌کنید یا وردپرس، نکته کلیدی این است که از نزدیک با یک تیم مجرب از طراحان و توسعه‌دهندگان کار کنید که بتوانند به شما در دستیابی به اهداف آنلاین منحصربه‌فرد کمک کنند.
شرکت آرت نیک، با بهره‌گرفتن از یک تیم طراحی حرفه‌ای در طول فعالیت خود توانسته تا با برندهای معتبری همکاری داشته باشد. این شرکت می‌تواند تمامی نیازها و خواسته‌های شما از یک سایت اختصاصی را با هر زبان برنامه‌نویسی، پوشش دهد.
اگر برای کسب‌وکار خود به دنبال طراحی سایت اختصاصی هستید، کافی است تا به صفحه نمونه کارها مراجعه کنید و سایت‌های طراحی شده توسط شرکت آرت نیک را ببینید.
جهت آگاهی و اطلاع از قیمت سایت های کد نویسی و قیمت سایت های وردپرسی، از صفحات لینک شده، بازدید کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.