توسعه تجارت

امروزه اهمیت بودن در صفحه اول گوگل از کسی پوشیده نیست.

ما با کمک ابزار گوگل ادوردز و بوسیله خود گوگل شما را به رتبه اول سرچ در کلمه کلیدی مد نظر شما خواهیم رساند.

و به این وسیله فروش شما را چندین برابر خواهیم کرد و تجارت شما را به همگان معرفی خواهیم کرد

توسعه تجارت

توسعه تجارت و تجارت الکترونیکی به عنوان یکی از دستاوردهای فناوری اطلاعات، تحولات اساسی در تجارت ایجاد کرده است.

توسعه تجارت الکترونیکی پیامدهای مهمی را برای فعالان اقتصادی در پی داشته است. شاید کمتر ابداعی به اندازه تجارت الکترونیکی در حوزه اقتصاد و بازرگانی تاثیرگذار و منشاء مزایا و منافع بوده است.


توسعه بازارها، کاهش هزینه‌ها، بهبود زنجیره عرضه، حذف محدودیت‌های زمانی و مکانی مبادله، مشتری‌محوری و بهبود ارتباط با مشتری، ایجاد مدل‌های جدید کسب و کار، افزایش سرعت دسترسی به بازار و در مجموع افزایش رفاه اقتصادی و اجتماعی از پیامدهای آشکار تجارت الکترونیکی است که در ابعاد فردی و اجتماعی نمایان شده است.


بسیاری از موانعی که در بازارهای سنتی دور از انتظار به نظر می‌رسید رفع شده و مدل‌های جدید کسب و کار با ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید به وجود آمده‌اند. این تحولات در جهان به گونه‌ای بوده که همواره برآوردها و پیش‌بینی‌ها در مورد حجم تجارت الکترونیکی کمتر از مقادیر تحقق یافته بوده است.

گوگل امروزه ابزارهای بسیار مناسبی را برای توسعه تجارت در اختیار توسعه دهدنگان قرار داده که از این موارد میتوان به گوگل ادز اشاره کرد که تاثیر به سزایی در بالا بردن فروش و تعداد مشتریان یک کسب و کار دارد

اینستاگرم نیز امروزه ابزارهای بسیار مفیدی را در زمینه تبلیغات در اختیار کاربران خود قرار میدهد که مثل پروموت فیس بوک شما میتوانید برای توسعه تجارت و بیشتر شدن بازدید کنندگانتان ازین ابزارها استفاده کنید

بی‌تردید با فراهم شدن بسترها و آگاهی فعالان روند توسعه تجارت الکترونیکی شتابان خواهد بود.
گسترش روزافزون حجم تجارت الکترونیکی در جهان، به‌کارگیری آن توسط بنگاه‌های اقتصادی و پذیرش تدریجی آن از سوی مصرف‌کنندگان بیانگر مزایای بالقوه تجارت الکترونیکی در عرصه‌های اقتصادی و بازرگانی است. بنابراین راهی جز تلاش مستمر برای استفاده از آن در فعالیت‌های اقتصادی متصور نیست.

international business hero - توسعه تجارت

نقش سهم توسعه تجارت الکترونیکی از مبادلات جهانی

 

نقش سهم تجارت الکترونیکی از مبادلات جهانی در حال افزایش است. بیشترین مبادلات الکترونیکی به ترتیب در آمریکا، اروپای غربی، اروپای شرقی و کشورهای جنوب شرق آسیا صورت می‌گیرد. سهم تجارت الکترونیکی از کل مبادلات در اقتصاد آمریکا بیش از ۲۵ درصد برآورد می‌شود. بر اساس برآورد موسسه فارستر، حجم B2C در جهان در سال ۲۰۰۳، ۷/۲۰۳ میلیارد دلار بود که در سال ۲۰۱۰ به ۱۵۰۰ میلیارد دلار رسیده که در مدت‌زمان هشت‌ساله بیش از هفت برابر شده است. تجارت الکترونیکی در کشورهای در حال گذار و در حال توسعه نیز روند صعودی داشته است. در کشور ما مبادلات الکترونیکی با فراهم شدن آمادگی الکترونیکی به تدریج افزایش یافته و تراکنش‌های الکترونیکی در بخش‌های مالی، آموزش، حمل و نقل، خرده‌فروشی و سایر بخش‌های اقتصادی رشد چشمگیری داشته است.

توسعه تجارت الکترونیک

توسعه تجارت الکترونیک

زیرساخت‌های کلیدی برای توسعه تجارت

 

نتایج مطالعات در کشور نشان می‌دهد آمادگی فنی، فرهنگ و مردم، نهادهای پشتیبان و مسائل حقوقی زیرساخت‌های کلیدی برای توسعه تجارت الکترونیکی محسوب می‌شوند. با فراهم شدن این زیرساخت‌ها، زمینه بهره‌مندی از تجارت الکترونیکی برای بخش‌های اقتصادی فراهم خواهد شد. یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر ترویج تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان برای بازیگران اقتصادی است. پژوهش‏ها نشان می‏دهد اعتماد و اطمینان به محیط‌های تجارت الکترونیکی می‌تواند نقش کلیدی در گسترش تجارت الکترونیکی داشته باشد. اعتماد از زوایای مختلف مورد توجه قرار می‌گیرد که مباحث حقوقی یکی از ابعاد آن به شمار می‌رود. به طور کلی در حوزه تجارت الکترونیکی سه بازیگر دولت، مصرف‌کنندگان و توزیع کنندگان در تجارت الکترونیکی نقش کلیدی ایفا می‌کنند. نقش و سهم هر یک از آنها در توسعه تجارت الکترونیکی متفاوت است.

توسعه تجارت الکترونیک
hand touching - توسعه تجارت
hand touching network - توسعه تجارت

نسل آینده تبلیغات، تبلیغات موبایل

 

ضریب نفوذ اینترنت موبایل در زندگی‌های امروزی فرصتی برای موبایل مارکترها شده تا از این ابزار بتوانند سلایق و ترجیحات مصرفی جامعه را به سوی کالا و خدمات خود سوق دهند. به نظر می‌رسد، بازدهی بالا به همراه هزینه کم تبلیغات دیجیتال در موبایل این اطمینان خاطر را به مدیران بازاریابی شرکت‌ها داده که به راحتی می‌توانند این ابزار را به همراه سایر ابزارهای دنیای دیجیتال جایگزین ابزارهای تبلیغاتی سنتی کنند. آمار سایت emarketer نشان می‌دهد شرکت‌ها بیش از 68میلیارد دلار در سال 2015 صرف تبلیغات اینترنت موبایلی در سراسر جهان کرده‌اند و پیش بینی می‌شود این رقم تا پایان سال 2019 از مرز 195میلیارد دلار بگذرد. این در حالی است که سهم تبلیغات اینترنت موبایلی از تبلیغات دیجیتالی بالغ بر 40درصد و از کل تبلیغات نزدیک به 12درصد بوده و انتظار می‌رود تا سال 2019 سهم آن از تبلیغات دیجیتالی بیش از 70درصد و از کل تبلیغات حدود 27درصد شود.

تبلیغات در تجارت الکترونیک

نقش تبلیغات در توسعه تجارت

نقش تبلیغات و آگهی در دنیای تجارت این است که خریدار و فروشنده را به هم نزدیک‌تر کرده و باعث ایجاد ارتباط گردد. دانشمندان علوم اجتماعی معتقدند که تبلیغات در بعضی مواقع تاثیر قابل ملاحظه‌ای در افزایش سطح زندگی مردم داشته است. زیرا تبلیغات در مردم انگیزه‌های فراوانی برای خرید کالا ایجاد می‌نماید و تمایل به خرید کالا را در بسیاری از مردم تقویت کرده و این امر باعث می‌گردد تا مردم برای به دست آوردن دستمزد درآمد بیشتر میزان کار و تلاش خود را افزایش دهند تا بتوانند احتیاجات ضروری و نیمه ضروری خود را تامین و حتی کالاهای لوکس و تجملی خریداری نمایند که این امر باعث رونق کسب و کار و تجارت و اشتغال و کاهش بیکاری می‌گردد. به نوعی تبلیغات باعث بازگشت سرمایه و جاری شدن خون در رگ تولید و حیات اقتصادی کشور می‌گردد.

cloud computing network connections - توسعه تجارت